Reference

27. 1. 2024

Haló, vy, kteří cítíte potřebu odstoupit na chvíli z chaosu dnešního života, dopřát chvíle klidu tělu i duši, a umíte ocenit krásu spící přírody, tak přesně pro vás mám tip:

nemusíte trávit týden ve tmě, ani jezdit do Asie, stačí, když se ubytujete na čas v krásném místě v těsném sousedství hradu Kosti, které se jmenuje U kohouta, a můžete si naordinovat detoxy podle libosti - civilizační /stěží potkáte živáčka/, technologický /nechte mobil a PC doma/, nakonec i gastronomický / nejbližsí zdroje potravy 5 km/, můžete zde v úžasném tichu meditovat, cvičit jógu, běhat, dýchat, procházet se a jistě ještě mnoho dalších očistných činností, které mě v tuto chvíli nenapadají....V superpříjemném prostoru se zabydlíte během několika minut, milá paní majitelka plní všechna přání ještě před vyslovením. Pokud toužíte po tom, co jsem popsala, neváhejte, vyzkoušejte, uvidíte, že si nevymýšlím. A co nejdříve, než začne sezona, kdy se vše změní v pravý opak.

Renata Krutská

 

 

23. 12. 2023

Ubytování bylo moc hezké, u velmi příjemných, milých a ochotných provozovatelů. S manželem jsme se tam cítili jako doma a celou tu domácí atmosféru umocnilo ranní probuzení s vůní čerstvě upečeného štrůdlu, který nám místní přichystali k snídani. Okolí je moc hezké - k vidění je hrad Kost, všude nádherné okolí plné skal, lze objevit hodně míst zajímavých tím, že se tam točily známé pohádky jako např. Jak dostat tatínka do polepšovny. Kdybyste chtěli však něco netradičního a zajímavého, tak paní provozovatelka Eva vám dá spoustu typů kam se podívat a co krásného objevit. Vřele toto ubytování doporučujeme.

Míša Vokurková

1. 11. 2023

Penzion U Kohouta je příjemné, udržované a vkusně zařízené stavení. Jeho majitelka je na první pohled sympatická a vstřícná paní, která se nám hned od příjezdu naplno věnovala. Dokonce nám pomohla s kufry, což opravdu nebývá v jiných ubytovacích zařízeních obvyklé. Čisté, vzdušné a světlé pokojíky jsou zařízeny „jako doma“, takže jsme se tak i cítily. Také ve zdejší kuchyňce s přilehlým jídelním koutem je všechno potřebné na dosah. Nádobím počínaje, lednicí, „mikrovlnkou“ a dokonce i nabídkou běžných potravin konče. K dispozici je tichá udržovaná zahrada s možností venkovního posezení „na prahu“ domu i u krbu pod přístřeškem. Výborné a bezpečné parkování je přímo v zahradě objektu, v jeho příjezdové zpevněné části. Možnost dobře a levně se najíst se nabízí hned na několika místech v okolí.

Celkový dojem z dovolené jsme měly více než dobrý. Hlavně díky ochotě a vstřícnosti „naší paní bytné“ Evě Šlikové, která se o nás starala „jako o vlastní“ a navíc nám doporučila a skvěle popsala možné výlety. Zaslouží si nejen náš veliký dík, ale i hluboký obdiv a respekt k jejím znalostem Českého ráje, jmenovitě Kostecka. Zdejší krajina nás natolik chytila za srdce, že jsme se už při odjezdu dohodly o další, tentokrát jarní návštěvě, na niž se opravdu moc těšíme.

Ivanka a Edita Plickovy

25. 8. 2023

Moc děkujeme za možnost užít si pár dní v krásném prostředí Českého ráje přímo u hradu Kost. V milém prostředí Vašeho penzionu se bydlelo jako v ráji. Pokoje čisté, uklizené, kuchyň plně vybavená, pro děti malý dětský koutek uvnitř penzionu i spousta aktivit na vyřádění na velké zahradě před domem včetně 4 přítulných kočiček.

K celkové pohodě patřily i tipy na výlety po okolí. Na povídání, co budeme dělat druhý den se 5ti letý syn vždy moc těšil a ručně vyrobená mapa paní Evy pro „hledání pokladů“ v údolí Plakánek byla nepřekonatelná, ta se v batohu ani neohřála, celou cestu jsme ji museli mít po ruce.

Nejen kvůli neobjeveným místům, ale hlavně kvůli přátelskému prostředí se určitě rádi vrátíme.

Jana a Péťa

2. 5. 2023

Ráda bych vám ještě jednou poděkovala za ubytování ve vašem penzionu U kohouta v Podkosti minulý týden. 

Celý pobyt u vás měl velmi příjemnou a milou téměř domácí atmosféru. Nabízíte nejen standartní služby, jako je možnost si uvařit, ale lze se u vás i seznámit se spoustou zajímavých informací o Českém ráji a nejbližším okolí penzionu. K dispozici není jen televize, ale velké množství časopisů a knih, což bylo vzhledem k počasí velmi příjemné. A když se konečně vyčasilo, tak nic nestálo v cestě prozkoumat alespoň nejbližší okolí hrad Kost, Plakánek, Sobotku a Vesec. Pobyt ve vašem penzionu neměl chybu a doporučím ho všem svým přátelům.

 

 

p.Blažková, Rokytno

23. 1. 2023

That was a fantastic weekend we spent in Cesky Raj. We had two overnight stays at U Kohouta pension. The pension is located on the hill just a 200m walk from Kost castle. The spacious compound with a small garden with children playground already made us feel very welcome upon arrival. The owners are an old couple, very friendly hosts with extensive local knowledge of the surroundings. The lady speaks very good English, and she guided us to tourist attractions places including some secret ones! On top, she also offered us a very delicious homemade apple pie for breakfast. We stayed upstairs and the owners live downstairs. The rooms are very clean and tidy. What importance is COZINESS! There is also a bonfire place in the compound, where you can chill out at the night enjoying the starry sky in a quiet environment with no light pollution. Besides, it’s a recommended place for cat lovers – however, the cats stay in the compound only and are not allowed to enter the house. After all, we enjoyed our stay and planned to visit again for a long weekend. Highly recommended for families, couples, and also groups. So, rated it 10/10.

Sep 2022

All the best

Ei & Tomas Suchon"

 

Lékaři bez hranic

21. 6. 2022

Děkujeme za mimořádně vydařené ubytování malých ukrajinských uprchlíků. Byl to pro ně skvělý zážitek od A do Z, a to doslova! Od zcela jedinečného prostředí a služeb penzionu U Kohouta a zvláště pak jejich majitelů, kteří skupinu mladých ukrajinských žáků ubytovali zcela zdarma, až po úžasné prostředí údolí Plakánku a neopakovatelného kouzla Prachovských skal, které jsme zažili zcela výjimečně téměř liduprázdné. Mnohokrát děkujeme za "naše" mladé Ukrajince, že toto krásné dobrodružství mohli zažít.

Petr Komárek, Викторія Плоскина (Viktoria Ploskina) DDM ALFA Pardubice

8. 6. 2022

Děkujeme moc za nezištné sdílení informací o Plakánku, což nám přineslo úžasné zážitky jako z nepřekonatelných foglarovek.

Ještě jednou děkujeme a těšíme na shledanou příště.

Iva Doubravská a Štefan Švestka

Novinky z Kosti

16. 5. 2024
hrad Kost dnes
11. 5. 2024
...a tenkrát...
10. 5. 2024
ještě ne, ale už brzy :-)
9. 5. 2024