Reference

25. 8. 2023

Moc děkujeme za možnost užít si pár dní v krásném prostředí Českého ráje přímo u hradu Kost. V milém prostředí Vašeho penzionu se bydlelo jako v ráji. Pokoje čisté, uklizené, kuchyň plně vybavená, pro děti malý dětský koutek uvnitř penzionu i spousta aktivit na vyřádění na velké zahradě před domem včetně 4 přítulných kočiček.

K celkové pohodě patřily i tipy na výlety po okolí. Na povídání, co budeme dělat druhý den se 5ti letý syn vždy moc těšil a ručně vyrobená mapa paní Evy pro „hledání pokladů“ v údolí Plakánek byla nepřekonatelná, ta se v batohu ani neohřála, celou cestu jsme ji museli mít po ruce.

Nejen kvůli neobjeveným místům, ale hlavně kvůli přátelskému prostředí se určitě rádi vrátíme.

Jana a Péťa

2. 5. 2023

Ráda bych vám ještě jednou poděkovala za ubytování ve vašem penzionu U kohouta v Podkosti minulý týden. 

Celý pobyt u vás měl velmi příjemnou a milou téměř domácí atmosféru. Nabízíte nejen standartní služby, jako je možnost si uvařit, ale lze se u vás i seznámit se spoustou zajímavých informací o Českém ráji a nejbližším okolí penzionu. K dispozici není jen televize, ale velké množství časopisů a knih, což bylo vzhledem k počasí velmi příjemné. A když se konečně vyčasilo, tak nic nestálo v cestě prozkoumat alespoň nejbližší okolí hrad Kost, Plakánek, Sobotku a Vesec. Pobyt ve vašem penzionu neměl chybu a doporučím ho všem svým přátelům.

 

 

p.Blažková, Rokytno

23. 1. 2023

That was a fantastic weekend we spent in Cesky Raj. We had two overnight stays at U Kohouta pension. The pension is located on the hill just a 200m walk from Kost castle. The spacious compound with a small garden with children playground already made us feel very welcome upon arrival. The owners are an old couple, very friendly hosts with extensive local knowledge of the surroundings. The lady speaks very good English, and she guided us to tourist attractions places including some secret ones! On top, she also offered us a very delicious homemade apple pie for breakfast. We stayed upstairs and the owners live downstairs. The rooms are very clean and tidy. What importance is COZINESS! There is also a bonfire place in the compound, where you can chill out at the night enjoying the starry sky in a quiet environment with no light pollution. Besides, it’s a recommended place for cat lovers – however, the cats stay in the compound only and are not allowed to enter the house. After all, we enjoyed our stay and planned to visit again for a long weekend. Highly recommended for families, couples, and also groups. So, rated it 10/10.

Sep 2022

All the best

Ei & Tomas Suchon"

 

Lékaři bez hranic

21. 6. 2022

Děkujeme za mimořádně vydařené ubytování malých ukrajinských uprchlíků. Byl to pro ně skvělý zážitek od A do Z, a to doslova! Od zcela jedinečného prostředí a služeb penzionu U Kohouta a zvláště pak jejich majitelů, kteří skupinu mladých ukrajinských žáků ubytovali zcela zdarma, až po úžasné prostředí údolí Plakánku a neopakovatelného kouzla Prachovských skal, které jsme zažili zcela výjimečně téměř liduprázdné. Mnohokrát děkujeme za "naše" mladé Ukrajince, že toto krásné dobrodružství mohli zažít.

Petr Komárek, Викторія Плоскина (Viktoria Ploskina) DDM ALFA Pardubice

8. 6. 2022

Děkujeme moc za nezištné sdílení informací o Plakánku, což nám přineslo úžasné zážitky jako z nepřekonatelných foglarovek.

Ještě jednou děkujeme a těšíme na shledanou příště.

Iva Doubravská a Štefan Švestka

30. 4. 2022

Slova nestačí, jak moc bychom chtěli poděkovat za tu možnost pobýt u Vás několik dní. Vaše ranní snídaně jsou bezkonkurenční, jsou od srdce (od velkého srdce). Každé ráno nás probouzela okouzlující vůně čerstvě upečeného domácího pečiva (štrůdly, rohlíčky, koláčky,..). Každý večer jsme usínali a těšili se na ráno, jaká vůně nás probudí. Tak moc jsme se vždy těšili, že jsem vstali mnohem dřív. 

Vaše povídání, Vaše doporučení na výlety, bylo opět okouzlující. Naše dcerka Viktorka (5 let) byla též nadšená. Zvládla jakýkoliv kopec, šplhala po sklalách a hledala s radostí jakýkoliv reliéf, o kterém jste nám řekla. Tolik, kolik toho víte o Ráji, je opravdu Ráj! Netušila jsem (a z internetu bych už těžce dohledala) co vše Vaše okolí nabízí za poklady. Je toho tolik, že se prostě musíme vrátit. Ale nejen kvůli pokladům Českého Ráje, ale i kvůli Vám.

Naši Viktorce se u Vás tolik líbilo. Mnoho hraček jak uvnitř, tak na zahradě. A hlavně kočičky (Madlenka, Felinka, Pepík, Šikulka, Moureček, a další kočičí návštěvníci ze sousedství). 

Vždy jsme se ke konci dovolené těšili domů. U Vás tomu bylo ale opakem. Nechtělo se nám, nechtělo se nám odjíždět, bylo nám tak moc dobře s Vámi. Při cestě domů bylo v autě ponuré ticho. Stýskalo se nám. Při návratu už jsme naplánovali, kdy se za Vámi zase vydáme a už teď se těšíme na brzké shledání. 

Ještě jednou moc děkujeme za Všechno.

S přátelským pozdravem,

Plzeňáci Markéta, Aleš a Vitkorka

27. 4. 2022

Dobrý den,

chtěli bychom Vám poděkovat za milé ubytování. Pension byl velice příjemný, cítili jsme se tu jako doma, zvláště snídaně od paní Evy, která každé ráno pekla úžasné rohlíčky a štrůdl. Také nás paní Eva vybavila vyčerpávajícími radami, nápady na výlety v okolí. 

Ještě jednou děkujeme za krásný víkend v Českém ráji. 

Kateřina, Pavel a Matěj

27. 3. 2022

Děkuju za naprosto skvělé ubytování po všech stránkách. Paní domácí svým milým a přátelským přístupem dělá z tohoto ubytování ráj v ráji, Českém ráji!

Sem se budu velmi ráda vracet.

Jana Klimplová

Novinky z Kosti

Výsledek dnešní houbařské výpravy
19. 9. 2023
...a v jinou dobu na stejných místech
18. 9. 2023
s balóny nad hlavou
16. 9. 2023
Restaurace Kost Vás určitě potěší - nabízí velké množství jídel sedm dní v týdnu a k tomu na jedinečném místě pod hradem. Tak dobrou chuť :-)
3. 7. 2023