Reference

17. 6. 2021

Letos v červnu jsme se na týden ubytovali U kohouta. Ubytování bylo velmi příjemné, ze strany majitelů vládla domácká a přátelská atmosféra. Naše 1,5 letá dcerka zde byla ve svém živlu. Zahrada je plná různých atrakcí pro děti od pískoviště, přes klouzačku, domeček pro děti a několik různých druhů houpaček. Kdyby to záleželo na ní, určitě bychom ani nechodili na výlety a trávili celé dny na zahradě. S ohledem na děti je zařízené i samotné ubytování, nechybí vrátka nad schody, krmicí stolička, je možno zapůjčit vaničku a hlavně je tu spousta hraček, z kterých byla naše malá princezna nadšená.

Snídaně byly vynikající, každý den jiná, moc jsme se na ně těšili.

Zažili jsme Český Ráj za krásného počasí, mimo sezónu, s minimem turistů a když teď na celý pobyt vzpomínáme, připadá nám, že jsme byli opravdu v ráji.

Lenka, Ivan a Rozálie

26. 6. 2020

Ubytování U Kohouta bylo bezkonkurenčně nejlepší během mého putování po zlaté stezce. Paní domácí je milá a budete si tady připadat jako doma. Navíc dostanete spoustu tipů na zajímavosti v okolí. Snídaně v podobě ještě vlažného štrúdlu a bylinkového čaje je úžasným startem do nového dne. Byla jsem nad míru spokojená a ani se mi odsud nechtělo. Určitě se vrátím a budu všude doporučovat :)

Denisa Brandová

20. 6. 2020

Každý rok se touto dobou potulujeme po Dolomitech nebo Rakouských Alpách. Tento rok, „díky koroně“ jsme od jara upřeli svoji pozornost na tuzemsko. Po našem oblíbeném Českém Středohoří (Milešovka, Lipská hora, Lovoš.......)

jsme zamířili do Českého ráje. A skutečně jsme nelitovali. Paní Eva je opravdovou studnicí informací o blízkém i vzdáleném okolí a pension je ideálním výchozím místem. Ještě večer po příjezdu jsme autem v závěsu za panem Slabým vyrazili na Valdštejn na otevření sezóny.

Ráno fantastický štrůdl, bylinkový čaj a celodenní tůra. Večer se uložit do měkkých peřinek a v tichu, o kterém se nám může v Praze jenom zdát, snít o dalším dni plném překvapení. Poslední den opět ranní pohoda a pak Plakánek a utrpení při hledání Keltské jeskyně.....

Škoda, že jsme neměli více času, ale určitě plánujeme návrat a pokračování. Tajemných míst je ještě hodně. Děkujeme za vše milým majitelům pensionu U kohouta. Bylo to moc fajn.

Jana a Pavel

1. 1. 2019

Velice děkujeme paní Šlikové a panu Slabému za příjemný a nerušený pobyt "U kohouta". Vyrazili jsme letos s naší malou holčičkou Barunkou do tohoto nádherného koutu naší vlasti, který je plný přírodních unikátů a zajímavostí, z nichž mnohé jsou opředené starodávnými mýty, pověstmi a pověrami a v novodobé historii dostala díky filmařům spousta míst a staveb i punc pohádkovosti a romantiky, který jejich osobní návštěva jen a jen podtrhuje. Ubytování pro nás znamenalo příjemně strávené chvíle v srdci krásné přírody v těsné blízkosti starobylého hradu Kost a v neposlední řadě setkání s milými lidmi, ochotnými kdykoliv pomoci či poradit, ať už to byly tipy a rady kam a kudy na zajímavá místa, o kterých jsme při příjezdu ještě netušili, nebo i zapůjčení deštníku v jeden na počasí nepříznivý den. Před volbou tohoto ubytování jsme v předchozích recenzích četli chválu na bohaté a pestré snídaně a k této chvále se po osobní zkušenosti rovněž připojujeme. Snídaně jsou opravdu tak velké, že nám zbyla nejen svačinka na výlet, ale někdy dokonce i na večeři, a to vše čerstvé a do křupava upečené. Opravdu nevíme, kde na to paní Šliková bere sílu a energii ? Toto ubytování jsme volili i s ohledem na naši rok a čtvrt starou holčičku, mimochodem pěkně živou lumpinu ?, která se na rozlehlém dvoře s navazující zahradou, pískovištěm, domečkem pro děti a různými hračkami mohla vyřádit dosyta. Pokud pro své výlety a navíc s dětmi hledáte příjemnou základnu pro své vyrážení do blízkého i dalekého okolí, tak ubytování ,,U kohouta,, můžeme vřele doporučit ?

František & Monika & Barunka

1. 8. 2018

Dobré ráno na Podkost,

ještě jednou děkujeme za příjemný pobyt v penzionu U kohouta. Rádi se k Vám opakovaně vracíme. Hlavně se těšíme na Váš přátelský přístup, rady, co a kde najdeme. Úžasné snídaně - kdy oknem pokoje se line vůně pečených dobrot. Všem přátelům vypravujeme, jak se u Vás cítíme dobře.

Přejeme Vám mnoho dalších spokojených hostů

Jarmila a Jan Karáskovi, Pardubice

17. 7. 2018

Dovolená v Penzionu u Kohouta byla opravdu báječná. Útulné ubytování a hlavně skvělé zázemí pro naši dvouletou holčičku. Z domečku na zahradě, houpačky a skluzavky byla nadšená. A samozřejmě nemohu nezmínit snídaně. Paní Šliková si dává opravdu záležet a domácí rohlíčky, štrůdl a šátečky byla jedna báseň. Doufám, že se nám podaří se sem ještě někdy vrátit.

Lavičkovi

17. 4. 2018

Zdravíme všechny návštěvníky Českého ráje.

Letos na jaře jsme si s čtyřletým synem opět udělali výlet do ráje. A opět jsme se ubytovali v penzionu U kohouta. Majitelé, paní Eva Šliková a pan Josef Slabý, si jej vedou a udržují v naprosté dokonalosti a harmonii. Což perfektně souzní s okolní nádhernou přírodou. Po celodenních výletech si zde krásně odpočineme, dítě si může hrát i na zahradě, která je za tomuto účelu přizpůsobena.

Požadujete ráno hotovou snídani? Žádný problém !! Na určenou hodinu ji

budete mít připravenu a ručím za to, že vám budou hrát všechny smysly. Paní Eva se svým hostům věnuje s příkladnou péčí.

Také počasí nám letos vyšlo, takže co si ještě přát? Snad jen to, aby se opět našlo trochu času na návštěvu našeho malého přírodního zázraku.......a volby ubytování, ta je JASNÁ.

Děkujeme za příjemně prožité chvíle u vás,

Táta Josef a syn Josífek Sůsovi

1. 9. 2017

Ráda bych se podělila o nevšední zážitky, které jsme zažili při našem pobytu v Českém ráji. Byli jsme ubytovaní s manželem a dvěma vnuky opět v penzionu U Kohouta v Libošovicích. Poprvé jsme tam byli v r. 2014 a slíbili jsme si, že se musíme určitě vrátit, protože to byl nezapomenutelný zážitek. Podařilo se nám to letos a musím říct, že se vůbec nic nezměnilo.

Paní Šliková nám servírovala svoje snídaně a opět nás budila vůně pečených štrůdlů (naslano i nasladko), pečiva i koláčků. Přemýšlím, kde paní Šliková bere svou energii na každodenní vstávání, kdy peče všechny ty dobroty, protože ji opravdu obdivuji. A navíc vše dělá s úsměvem a radostí a o všechny hosty se stará tak, že si musí připadat jako v ráji. Možná čerpá z krásné přírody a vycházkami s Vanilkou do Plakánku a okolí. I nám se tam procházky velice líbily. Opět jsme hledali keltskou jeskyni a opět se nám ji nepodařilo nalézt.

Určitě se budeme rádi vracet, nejen kvůli snídaním, ale kvůli milým lidem (paní Šlikové a panu Slabému) a protože nám je tam prostě moc dobře. Já jsem si při této druhé návštěvě už připadala jako bych jela domů. Tak vstřícné prostředí pro všechny, hlavně pro děti jsem zatím nikde jinde nepoznala.

Moc za vše děkujeme a těšíme se na příští shledání v penzionu "U Kohouta".

Zdeňka Vojtová s manželem a vnoučaty Zdendem a Kubíkem

Novinky z Kosti

16. 5. 2024
hrad Kost dnes
11. 5. 2024
...a tenkrát...
10. 5. 2024
ještě ne, ale už brzy :-)
9. 5. 2024