Reference

20. 8. 2021

Nádherné místo!Velmi vstřícná paní majitelka útulného ubytování, která se vším ochotně poradí a přidá zajímavé tipy na výlety na neznámá místa, přičemž doplní i vyprávěním s nádechem historie, v níž se velmi dobře vyzná.

Luxusní snídaně, které sama každé ráno peče a připravuje (štrúdly, houstičky, koláčky a další). Zahrada s pergolou, kde se dá opékat či posedět, spousta hraček pro děti (houpačka, klouzačka, pískoviště), ale i badminton na půjčení, deskové hry, karty apod. Doporučujeme!

Petr Filip a Klára Nováková

16. 7. 2021

Mourek a Felínka od jejich kamarádky Aničky (11let) ze Vsetína.

15. 7. 2021

Ještě jednou děkujeme za pohodových 10 dnů v penzionu U kohouta. Vše s úsměvem, vnuci se vyřádili na zahradě, využili jsme váš badminton i venkovní lehátka. Ubytování bylo prima, čisťounké a útulné. Kuchyň výborně vybavená, koupelna se sprcháčem příjemná. A navíc - knihy a časopisy ke čtení, nabídka a popis všech možných památek, rozhleden, cyklotras, možnosti nákupu atd. Bonus pro mého muže - váš lipový med, když byl silně nachlazený. Cítili jsme se u vás jak doma.

Pavlíkovi s vnuky Štěpánem a Šimonem

17. 6. 2021

Letos v červnu jsme se na týden ubytovali U kohouta. Ubytování bylo velmi příjemné, ze strany majitelů vládla domácká a přátelská atmosféra. Naše 1,5 letá dcerka zde byla ve svém živlu. Zahrada je plná různých atrakcí pro děti od pískoviště, přes klouzačku, domeček pro děti a několik různých druhů houpaček. Kdyby to záleželo na ní, určitě bychom ani nechodili na výlety a trávili celé dny na zahradě. S ohledem na děti je zařízené i samotné ubytování, nechybí vrátka nad schody, krmicí stolička, je možno zapůjčit vaničku a hlavně je tu spousta hraček, z kterých byla naše malá princezna nadšená.

Snídaně byly vynikající, každý den jiná, moc jsme se na ně těšili.

Zažili jsme Český Ráj za krásného počasí, mimo sezónu, s minimem turistů a když teď na celý pobyt vzpomínáme, připadá nám, že jsme byli opravdu v ráji.

Lenka, Ivan a Rozálie

26. 6. 2020

Ubytování U Kohouta bylo bezkonkurenčně nejlepší během mého putování po zlaté stezce. Paní domácí je milá a budete si tady připadat jako doma. Navíc dostanete spoustu tipů na zajímavosti v okolí. Snídaně v podobě ještě vlažného štrúdlu a bylinkového čaje je úžasným startem do nového dne. Byla jsem nad míru spokojená a ani se mi odsud nechtělo. Určitě se vrátím a budu všude doporučovat :)

Denisa Brandová

20. 6. 2020

Každý rok se touto dobou potulujeme po Dolomitech nebo Rakouských Alpách. Tento rok, „díky koroně“ jsme od jara upřeli svoji pozornost na tuzemsko. Po našem oblíbeném Českém Středohoří (Milešovka, Lipská hora, Lovoš.......)

jsme zamířili do Českého ráje. A skutečně jsme nelitovali. Paní Eva je opravdovou studnicí informací o blízkém i vzdáleném okolí a pension je ideálním výchozím místem. Ještě večer po příjezdu jsme autem v závěsu za panem Slabým vyrazili na Valdštejn na otevření sezóny.

Ráno fantastický štrůdl, bylinkový čaj a celodenní tůra. Večer se uložit do měkkých peřinek a v tichu, o kterém se nám může v Praze jenom zdát, snít o dalším dni plném překvapení. Poslední den opět ranní pohoda a pak Plakánek a utrpení při hledání Keltské jeskyně.....

Škoda, že jsme neměli více času, ale určitě plánujeme návrat a pokračování. Tajemných míst je ještě hodně. Děkujeme za vše milým majitelům pensionu U kohouta. Bylo to moc fajn.

Jana a Pavel

1. 1. 2019

Velice děkujeme paní Šlikové a panu Slabému za příjemný a nerušený pobyt "U kohouta". Vyrazili jsme letos s naší malou holčičkou Barunkou do tohoto nádherného koutu naší vlasti, který je plný přírodních unikátů a zajímavostí, z nichž mnohé jsou opředené starodávnými mýty, pověstmi a pověrami a v novodobé historii dostala díky filmařům spousta míst a staveb i punc pohádkovosti a romantiky, který jejich osobní návštěva jen a jen podtrhuje. Ubytování pro nás znamenalo příjemně strávené chvíle v srdci krásné přírody v těsné blízkosti starobylého hradu Kost a v neposlední řadě setkání s milými lidmi, ochotnými kdykoliv pomoci či poradit, ať už to byly tipy a rady kam a kudy na zajímavá místa, o kterých jsme při příjezdu ještě netušili, nebo i zapůjčení deštníku v jeden na počasí nepříznivý den. Před volbou tohoto ubytování jsme v předchozích recenzích četli chválu na bohaté a pestré snídaně a k této chvále se po osobní zkušenosti rovněž připojujeme. Snídaně jsou opravdu tak velké, že nám zbyla nejen svačinka na výlet, ale někdy dokonce i na večeři, a to vše čerstvé a do křupava upečené. Opravdu nevíme, kde na to paní Šliková bere sílu a energii ? Toto ubytování jsme volili i s ohledem na naši rok a čtvrt starou holčičku, mimochodem pěkně živou lumpinu ?, která se na rozlehlém dvoře s navazující zahradou, pískovištěm, domečkem pro děti a různými hračkami mohla vyřádit dosyta. Pokud pro své výlety a navíc s dětmi hledáte příjemnou základnu pro své vyrážení do blízkého i dalekého okolí, tak ubytování ,,U kohouta,, můžeme vřele doporučit ?

František & Monika & Barunka

1. 8. 2018

Dobré ráno na Podkost,

ještě jednou děkujeme za příjemný pobyt v penzionu U kohouta. Rádi se k Vám opakovaně vracíme. Hlavně se těšíme na Váš přátelský přístup, rady, co a kde najdeme. Úžasné snídaně - kdy oknem pokoje se line vůně pečených dobrot. Všem přátelům vypravujeme, jak se u Vás cítíme dobře.

Přejeme Vám mnoho dalších spokojených hostů

Jarmila a Jan Karáskovi, Pardubice

Novinky z Kosti

Krásné Velikonoce Vám všem
24. 3. 2023
23. 3. 2023
22. 3. 2023