Reference

25. 3. 2022

Stravila jsem na tomto kouzelném místě tri dny a je to nádhera.

Příroda, hrad na dosah, magické se snoubi s historií. Perfektně vybavené a skvělá a znalostmi celého okoli oplývajici pani Eva, majitelka.

S chuti se sem vždy budu vracet.

Ivana

15. 9. 2021

Zatím nejlepší ubytování, jaké jsme kdy využili. Byli jsme v Českém ráji po letech zavzpomínat na staré časy, podívat se na stará oblíbená místa a připadali jsme si jako v ráji:-)

Každé ráno čerstvě napečená snídaně pomalu až do postele, čisté a útulné pokojíky i koupelny, kompletně vybavená kuchyň včetně záchranné "samoobslužné" skříňky, mapy, pohledy, informace o okolí...

A pak úžasné a zanícené vyprávění paní majitelky o všem, co Vás může v okolí zajímat, co nesmíte minout a co se z průvodců nedozvíte. Všechno se samozřejmě stihnout za pár dní nedá, takže se určitě ještě vrátíme.

Katka a Jarda

20. 8. 2021

Nádherné místo!Velmi vstřícná paní majitelka útulného ubytování, která se vším ochotně poradí a přidá zajímavé tipy na výlety na neznámá místa, přičemž doplní i vyprávěním s nádechem historie, v níž se velmi dobře vyzná.

Luxusní snídaně, které sama každé ráno peče a připravuje (štrúdly, houstičky, koláčky a další). Zahrada s pergolou, kde se dá opékat či posedět, spousta hraček pro děti (houpačka, klouzačka, pískoviště), ale i badminton na půjčení, deskové hry, karty apod. Doporučujeme!

Petr Filip a Klára Nováková

16. 7. 2021

Mourek a Felínka od jejich kamarádky Aničky (11let) ze Vsetína.

15. 7. 2021

Ještě jednou děkujeme za pohodových 10 dnů v penzionu U kohouta. Vše s úsměvem, vnuci se vyřádili na zahradě, využili jsme váš badminton i venkovní lehátka. Ubytování bylo prima, čisťounké a útulné. Kuchyň výborně vybavená, koupelna se sprcháčem příjemná. A navíc - knihy a časopisy ke čtení, nabídka a popis všech možných památek, rozhleden, cyklotras, možnosti nákupu atd. Bonus pro mého muže - váš lipový med, když byl silně nachlazený. Cítili jsme se u vás jak doma.

Pavlíkovi s vnuky Štěpánem a Šimonem

17. 6. 2021

Letos v červnu jsme se na týden ubytovali U kohouta. Ubytování bylo velmi příjemné, ze strany majitelů vládla domácká a přátelská atmosféra. Naše 1,5 letá dcerka zde byla ve svém živlu. Zahrada je plná různých atrakcí pro děti od pískoviště, přes klouzačku, domeček pro děti a několik různých druhů houpaček. Kdyby to záleželo na ní, určitě bychom ani nechodili na výlety a trávili celé dny na zahradě. S ohledem na děti je zařízené i samotné ubytování, nechybí vrátka nad schody, krmicí stolička, je možno zapůjčit vaničku a hlavně je tu spousta hraček, z kterých byla naše malá princezna nadšená.

Snídaně byly vynikající, každý den jiná, moc jsme se na ně těšili.

Zažili jsme Český Ráj za krásného počasí, mimo sezónu, s minimem turistů a když teď na celý pobyt vzpomínáme, připadá nám, že jsme byli opravdu v ráji.

Lenka, Ivan a Rozálie

26. 6. 2020

Ubytování U Kohouta bylo bezkonkurenčně nejlepší během mého putování po zlaté stezce. Paní domácí je milá a budete si tady připadat jako doma. Navíc dostanete spoustu tipů na zajímavosti v okolí. Snídaně v podobě ještě vlažného štrúdlu a bylinkového čaje je úžasným startem do nového dne. Byla jsem nad míru spokojená a ani se mi odsud nechtělo. Určitě se vrátím a budu všude doporučovat :)

Denisa Brandová

20. 6. 2020

Každý rok se touto dobou potulujeme po Dolomitech nebo Rakouských Alpách. Tento rok, „díky koroně“ jsme od jara upřeli svoji pozornost na tuzemsko. Po našem oblíbeném Českém Středohoří (Milešovka, Lipská hora, Lovoš.......)

jsme zamířili do Českého ráje. A skutečně jsme nelitovali. Paní Eva je opravdovou studnicí informací o blízkém i vzdáleném okolí a pension je ideálním výchozím místem. Ještě večer po příjezdu jsme autem v závěsu za panem Slabým vyrazili na Valdštejn na otevření sezóny.

Ráno fantastický štrůdl, bylinkový čaj a celodenní tůra. Večer se uložit do měkkých peřinek a v tichu, o kterém se nám může v Praze jenom zdát, snít o dalším dni plném překvapení. Poslední den opět ranní pohoda a pak Plakánek a utrpení při hledání Keltské jeskyně.....

Škoda, že jsme neměli více času, ale určitě plánujeme návrat a pokračování. Tajemných míst je ještě hodně. Děkujeme za vše milým majitelům pensionu U kohouta. Bylo to moc fajn.

Jana a Pavel

Novinky z Kosti

Výsledek dnešní houbařské výpravy
19. 9. 2023
...a v jinou dobu na stejných místech
18. 9. 2023
s balóny nad hlavou
16. 9. 2023
Restaurace Kost Vás určitě potěší - nabízí velké množství jídel sedm dní v týdnu a k tomu na jedinečném místě pod hradem. Tak dobrou chuť :-)
3. 7. 2023