Reference

7. 8. 2017

Děkujeme za milé a vstřícné domácí prostředí, za příjemné zázemí pro naše výlety, za skvělé tipy na zajímavosti v okolí a také za super snídaně, připravované s péčí a láskou paní domácí :-). Těšíme se na další pobývání v penzionu U Kohouta :-).

Lenka a Otakar Kutilovi

14. 5. 2017

Minulý prodloužený víkend jsme po 5 letech opět prožili U kohouta. Musíme říct, že se zde nic nezměnilo. Český ráj je stále úžasný. Při našich toulkách jsme objevili další překrásná místa, která jsme zatím neviděli, ale také jsme museli projít i místa nám už známá, která nejde nevidět - Plakánek je stálé kouzelný. Ještě jednou musím poděkovat p. Šlikové za její laskavost, přívětivost, dobré rady a báječné snídaně. Nutno říct - pobyt U kohouta byl opět vydařený a budeme ho i nadále doporučovat všem, kteří v Českém ráji hledají báječné ubytování za rozumnou cenu.

Manželé Čižmařovi z Ostravy

4. 4. 2017

...nemohu se zbavit krásných vzpomínek a dojmů z pobytu v Českém ráji ve dnech 22.3.-29.3.2017, kdy jsme pobývali v penzionu U Kohouta v Podkosti.

Samotný penzion U Kohouta je tou nejlepší "základnou" pro výlety do okolí. Zázemí, které poskytuje pro pobyt a výlety, je komplexní a hned se tu cítíte jako doma !!!, což jsem očekával již po prohlídce I-netových stránek a skutečnost to jen potvrdila - to citlivě vyvážené vybavení a zařízení podkroví penzionu je skutečně skvělé a snoubí se s čistotou a pořádkem !

Situování penzionu v podkroví navíc dává pocit pohody a soukromí.

V uvedené době na konci března je příroda ještě odhalena - vystupují rozmanité skalní útvary, které se jen tak v létě a na podzim nevidí ... ... na to jsem se těšil (po předchozích dvou cyklistických prázdninových pobytech) a vůbec mě to nezklamalo. Nejbližší okolí penzionu je vhodné pro kratší turistické "výplňovky" pěšky - údolí Plakánek s jeskyněmi a Poráň, Vesec/Liptákov ... a ani město Sobotka není až tak "šedé", jak se mi zdálo při první návštěvě.

Nade vším pak dominuje laskavost a péče majitelů penzionu, kterým bych chtěl ještě jednou poděkovat.

Sečteno a podtrženo: Český ráj je opradu ráj a U Kohouta se dá vychutnat nejlépe !!!

FHsen (= František Havlík senior), Znojmo

22. 11. 2016

Romča, 8 let, Brno

10. 11. 2016

Opravdu strašně moc děkujeme za krásné dny, které u Vás vždy strávíme! Děti i my velcí se k Vám hrozně rádi vracíme a všichni kamarádi, které jsme kdy s sebou vzali, si ubytování, snídaně a vůbec celé prostředí moc pochvalují :-) Takže se s Vámi vytahujeme, že jsme Vás objevili a bereme Vás za svoje milé ubytovatele a rádce z Českého ráje.

Děti stále vzpomínají na Vanilku, já na závin - sladkou i slanou verzi a manžel na klid a pohodu, kterou vždy a za každého počasí nabízí Váš penzion.

Moc se k Vám zase těšíme a přejeme krásný podzim a zimu.

Děkujeme a moc zdravíme,

Zuzana Kuklová a rodinou

23. 11. 2015

Velmi děkujeme nejen za informaci a námět na výlet k jeskyni.

Podle fotek si myslím, že jsme stáli kousek pod ní. Obešli jsme rybník podél křížů,ale dál nás nepustila voda.

Nicméně, v těch dvou spárách - puklinách - otvorech, do kterých jsem vstoupila jsem viděla pobytové znaky po dravcích, snad poštolkách. Hnízdili vysoko nade mnou. Na zemi zbytky peří. Nahoře jsme našli jeden jírovec, který v této době měl konce větví obalené mladými jarně zelenými listy....

Při zpáteční cestě nás prokrákal údolím velký krkavec. Romanovi zpod listí vyskočil skokan a to po pár minutách, co jsem mu vyprávěla, jak už jsou žáby zahrabané v blátě...Nebyly.

Zkrátka, ač jsme jeskyni nenašli, byl to další z dnů s velkým D. A já jsem moc ráda, že jsme ji napoprvé nenašli, a proto se tam musíme vrátit.

A určitě se vrátíme i k Vám.

Daniela

25. 8. 2015

Jako každý rok jezdí naše cyklobanda na týden někam.... Někdo zařídí levné ubytování v kempu nebo penzionu, hlavně ať to má sprchu a wc stejně jsme celý den na kole. Letos jsme byli v Podkosti - penzion u Kohouta. Úžasné ubytování, posezení v pergole, úschovna kol /bylo jich 10 /, neskutečně milí domácí p.Šliková a p. Slabý. Velmi ochotní - zařídí cokoliv i baterii do auta, která mi odešla. Snídaně p. Šlikové, to se nedá popsat, to se musí vidět - máme nafoceno a fotka koluje po všech našich známých. Takové ubytování za lidovou cenu jsme ještě neměli!! Okolí nádherné, na kole se pořád motáte na dohled Trosek, každý večer na pivečku na terase hospůdky a nad námi setyčí hrad Kost. Kočičky a pejsek Vanilka byli moc přítulní, Vanilka se v polovině týdne už nechala hladit od všech, asi jsme ji rozmazlili.Co věta to chvála, možná si myslíte, že přeháním, ale toto bylo naše nejpříjemnější ubytování a to už jezdníme po Česku hodně dlouho. Ještě jednou moc a moc děkujeme, byli jsme hodně překvapeni a spokojeni. Doporučuji všem kdo mají rádi přírodu i kola nebo jen tak...Přikládám pár fotek.

Za cyklobandu z Podkrkonoší - Hela Sikorová z Moravy

21. 6. 2015

Kdo chce navštívit Český Ráj a řeší ubytování, tak mohu vřele doporučit Penzion u Kohouta, kde je krásné rodinné prostředí a moc milí majitelé. Paní Šliková dělá luxusní obří snídaně. Ráno nás budila vůně čerstvého domácího pečiva nebo štrůdlu. Porce byly obrovské, vždy nám zbylo i na večeři.

Lokalita je bezva pro celodenní rodinné výlety, cyklistiku i malou večerní procházku na Hrad Kost nebo do nedalekého skalního domku, kde se v době našeho pobytu natáčela nová pohádka.

Zahrada je jako stvořená pro děti. Zatím co Damík (3roky) a Petra (10let) lumpačily po zahradě (houpačka, klouzačka, odrážedlo, motokára, písek, hrátky s Vanilkou) my dospělí relaxovali u večerní kávy.

Krásně jsem si zde odpočinula, načerpala energii pro další dny a zapomněla na všední starosti. Rádi se sem vrátíme :-)

Moc děkujeme paní Šlikové a panu Slabému za krásný víkend.

Radka, Petra, Damík a Hela

Novinky z Kosti

16. 5. 2024
hrad Kost dnes
11. 5. 2024
...a tenkrát...
10. 5. 2024
ještě ne, ale už brzy :-)
9. 5. 2024