Reference

23. 11. 2015

Velmi děkujeme nejen za informaci a námět na výlet k jeskyni.

Podle fotek si myslím, že jsme stáli kousek pod ní. Obešli jsme rybník podél křížů,ale dál nás nepustila voda.

Nicméně, v těch dvou spárách - puklinách - otvorech, do kterých jsem vstoupila jsem viděla pobytové znaky po dravcích, snad poštolkách. Hnízdili vysoko nade mnou. Na zemi zbytky peří. Nahoře jsme našli jeden jírovec, který v této době měl konce větví obalené mladými jarně zelenými listy....

Při zpáteční cestě nás prokrákal údolím velký krkavec. Romanovi zpod listí vyskočil skokan a to po pár minutách, co jsem mu vyprávěla, jak už jsou žáby zahrabané v blátě...Nebyly.

Zkrátka, ač jsme jeskyni nenašli, byl to další z dnů s velkým D. A já jsem moc ráda, že jsme ji napoprvé nenašli, a proto se tam musíme vrátit.

A určitě se vrátíme i k Vám.

Daniela

25. 8. 2015

Jako každý rok jezdí naše cyklobanda na týden někam.... Někdo zařídí levné ubytování v kempu nebo penzionu, hlavně ať to má sprchu a wc stejně jsme celý den na kole. Letos jsme byli v Podkosti - penzion u Kohouta. Úžasné ubytování, posezení v pergole, úschovna kol /bylo jich 10 /, neskutečně milí domácí p.Šliková a p. Slabý. Velmi ochotní - zařídí cokoliv i baterii do auta, která mi odešla. Snídaně p. Šlikové, to se nedá popsat, to se musí vidět - máme nafoceno a fotka koluje po všech našich známých. Takové ubytování za lidovou cenu jsme ještě neměli!! Okolí nádherné, na kole se pořád motáte na dohled Trosek, každý večer na pivečku na terase hospůdky a nad námi setyčí hrad Kost. Kočičky a pejsek Vanilka byli moc přítulní, Vanilka se v polovině týdne už nechala hladit od všech, asi jsme ji rozmazlili.Co věta to chvála, možná si myslíte, že přeháním, ale toto bylo naše nejpříjemnější ubytování a to už jezdníme po Česku hodně dlouho. Ještě jednou moc a moc děkujeme, byli jsme hodně překvapeni a spokojeni. Doporučuji všem kdo mají rádi přírodu i kola nebo jen tak...Přikládám pár fotek.

Za cyklobandu z Podkrkonoší - Hela Sikorová z Moravy

21. 6. 2015

Kdo chce navštívit Český Ráj a řeší ubytování, tak mohu vřele doporučit Penzion u Kohouta, kde je krásné rodinné prostředí a moc milí majitelé. Paní Šliková dělá luxusní obří snídaně. Ráno nás budila vůně čerstvého domácího pečiva nebo štrůdlu. Porce byly obrovské, vždy nám zbylo i na večeři.

Lokalita je bezva pro celodenní rodinné výlety, cyklistiku i malou večerní procházku na Hrad Kost nebo do nedalekého skalního domku, kde se v době našeho pobytu natáčela nová pohádka.

Zahrada je jako stvořená pro děti. Zatím co Damík (3roky) a Petra (10let) lumpačily po zahradě (houpačka, klouzačka, odrážedlo, motokára, písek, hrátky s Vanilkou) my dospělí relaxovali u večerní kávy.

Krásně jsem si zde odpočinula, načerpala energii pro další dny a zapomněla na všední starosti. Rádi se sem vrátíme :-)

Moc děkujeme paní Šlikové a panu Slabému za krásný víkend.

Radka, Petra, Damík a Hela

23. 5. 2015

Ubytování U kohouta můžeme jen a jen doporučit. Byla to jedna z našich nejlepších dovolených. Ubytování suprovní, příjemní majitelé, venkovní posezení s ohništěm, oplocená zahrada, hračky pro děti, úschovna kol, možnost vypůjčení grilu. Ubytování je v ideálním místě - všude je to kousek. Paní Šliková vždy doporučila trasu na pěší výlet či projížďku na kolech, povyprávěla zajímavosti z okolí, prostě příjemná ženská. A ty její snídaně, tak ty musíte ochutnat. To byla vždycky nějaká dobrůtka. Prostě báječná dovolená se vším všudy.

Marcik, Ráďa, Jára, Zuzka, Luky

22. 5. 2015

Až zase pojedeme do Českého ráje, budeme mít o starost méně. Odpadne problém s hledáním ubytování. Určitě se totiž opět ubytujeme v penzionu U Kohouta, který nás zaujal výbornou polohou (asi 150 m od okouzlujícího hradu Kost a spousty turistických tras), milými vlastníky, krásným prostorem s velkou zahradou a vyžitím pro děti a v neposlední řadě i možností využít zastřešené posezení u ohniště nebo grilu. Prostě ideální ubytování na prodloužený víkend, prázdniny nebo jen tak, když se vám zachce si odpočinout a spatřit krásy Českého ráje a potkat milé lidi.

Doporučujeme všem!

M. Novotná a D. Smolon

8. 5. 2015

Týdenní dovolená na přelomu června a července 2014 byla pro nás jakoby návratem do dětských let, kdy jsme jezdívali na báječné prázdniny k babičce. Útulná chaloupka v malé osadě Podkost uprostřed přírody jen několik kroků od starobylého hradu, příjemní a ochotní majitelé vždy s úsměvem na rtech, rozlehlá zahrada s posezením, ohništěm, a všude přítomná idyla a pohoda – takový byl pobyt U Kohouta v jediné větě. Také jsme využili nabídky paní Šlikové, která nám za symbolický peníz každé ráno starostlivě chystala vydatné pestré snídaně, vždy i s vlastnoručně vyrobeným sladkým a slaným pečivem, které nás nasytilo nejen na snídani, ale jako svačinka nás sytila celý den na výletech. Díky strategické poloze penzionu v samém centru Českého ráje to od Kohouta bylo ke všem turistickým lákadlům doslova coby kamenem dohodil. Nejraději jsme však měli večerní procházky k hradu Kosti, Prokopským údolím, Údolím Plakánek, k pohádkovému mlýnu nebo do filmového Vesce. Přestože jsme procestovali velkou část naší vlasti, zřejmě nikde se nebudeme tak rádi vracet jako ke Kotoutovi do Českého ráje. Ještě jednou se sluší poděkovat paní Šlikové a panu Slabému za příjemný a bezstarostný odpočinek v domácím prostředí! Na brzkou shledanou.

Lubomír Marušák z Držkové

30. 7. 2014

Pokud zrovna nevíte, kam se sebou, kam s dětmi, kde by byla pohoda a klid, kde byste se cítili jako doma, ráno vás čekala pohádková snídaně, voněl štrůdl s oříšky nebo čerstvě upečené rohlíky, vydejte se do domu U Kohouta u hradu Kost v Českém ráji. Potřebovali jsme si odpočinout, a přitom nechtěli jezdit daleko, a největší touhou bylo přijet k lidem, kteří Vás nechají žít svým rytmem, budou usměvaví, nepřeženou to s omezováním prostoru , protože vstupujete do jejich soukromí. Bylo nám tam nádherně. Zahrada byla celá k dispozici, ráno, večer, na veliké louce za zahradou startoval balón, do kterého byste po předchozím objednání klidně mohli nastoupit. V noci se v lukách koupal měsíc jako na ztemnělé mořské hladině. A vzduch voněl trávou a létem jako prázdniny z dětství. Kouzlo ovšem spočívalo i v našich hostitelích, pokaždé usměvaví, vlídně naladěni, po nečekaně krátkém čase se stali součástí naší prázdninové rodiny. Pro mého syna bylo každodenní výzvou bezpečné pískoviště s domečkem, pes Vanilka a kočky Fellini a Mourek, v lesích borůvky a pod kopcem Kozákov lom, kde jsme si půjčili kladívka a hledali poklady. Vlastně si neumím představit, co by se tam nedalo prožít. Na jaře, v létě, na podzim, v zimě. Můžete si užívat klidu a lenošení v zahradě nebo se vydat do okolí, které nabízí neskutečné perly přírody. Můžete zkrátka dělat cokoliv a v případě, že se Vám zrovna nikam nechce, že jste unavení a máte pocit, že doma je teď nejlíp, neodkládejte to ani na chvilinku a hurá ke Kohoutovi.

DP

22. 6. 2014

Dobrý den,

na naší dovolené v Českém ráji jsme byli s manželem a vnukem ubytovaní v penzionu u Kohouta. Ještě jednou bych chtěla moc a moc poděkovat paní Šlikové a panu Slabému za krásné chvíle, které jsme mohli v jejich penzionu strávit. Nejen prostředí, ale i milé a vstřícné chování majitelů nám připravilo chvíle, na které budeme ještě dlouho vzpomínat a moc doufám, že se ještě vrátíme. Prostě se určitě nedá zapomenout na krásná rána, kdy nás budila vůně čerstvě upečených koláčů, koláčků nebo štrůdlu - prostě neskutečné. A radost, kdy jsme se dívali na našeho vnuka jak se prohání po zahradě s Vanilkou asi taky nic nenahradí.

Moc děkujeme, protože jsme byli všichni těch 5 dnů u Vás šťastní, spokojení a úplně jsme zapomněli na všechny starosti.

Děkujeme a těšíme se na další shledání

Vojtovi z Třebíče

Novinky z Kosti

Krásné Velikonoce Vám všem
24. 3. 2023
23. 3. 2023
22. 3. 2023