Reference

30. 7. 2014

Pokud zrovna nevíte, kam se sebou, kam s dětmi, kde by byla pohoda a klid, kde byste se cítili jako doma, ráno vás čekala pohádková snídaně, voněl štrůdl s oříšky nebo čerstvě upečené rohlíky, vydejte se do domu U Kohouta u hradu Kost v Českém ráji. Potřebovali jsme si odpočinout, a přitom nechtěli jezdit daleko, a největší touhou bylo přijet k lidem, kteří Vás nechají žít svým rytmem, budou usměvaví, nepřeženou to s omezováním prostoru , protože vstupujete do jejich soukromí. Bylo nám tam nádherně. Zahrada byla celá k dispozici, ráno, večer, na veliké louce za zahradou startoval balón, do kterého byste po předchozím objednání klidně mohli nastoupit. V noci se v lukách koupal měsíc jako na ztemnělé mořské hladině. A vzduch voněl trávou a létem jako prázdniny z dětství. Kouzlo ovšem spočívalo i v našich hostitelích, pokaždé usměvaví, vlídně naladěni, po nečekaně krátkém čase se stali součástí naší prázdninové rodiny. Pro mého syna bylo každodenní výzvou bezpečné pískoviště s domečkem, pes Vanilka a kočky Fellini a Mourek, v lesích borůvky a pod kopcem Kozákov lom, kde jsme si půjčili kladívka a hledali poklady. Vlastně si neumím představit, co by se tam nedalo prožít. Na jaře, v létě, na podzim, v zimě. Můžete si užívat klidu a lenošení v zahradě nebo se vydat do okolí, které nabízí neskutečné perly přírody. Můžete zkrátka dělat cokoliv a v případě, že se Vám zrovna nikam nechce, že jste unavení a máte pocit, že doma je teď nejlíp, neodkládejte to ani na chvilinku a hurá ke Kohoutovi.

DP

22. 6. 2014

Dobrý den,

na naší dovolené v Českém ráji jsme byli s manželem a vnukem ubytovaní v penzionu u Kohouta. Ještě jednou bych chtěla moc a moc poděkovat paní Šlikové a panu Slabému za krásné chvíle, které jsme mohli v jejich penzionu strávit. Nejen prostředí, ale i milé a vstřícné chování majitelů nám připravilo chvíle, na které budeme ještě dlouho vzpomínat a moc doufám, že se ještě vrátíme. Prostě se určitě nedá zapomenout na krásná rána, kdy nás budila vůně čerstvě upečených koláčů, koláčků nebo štrůdlu - prostě neskutečné. A radost, kdy jsme se dívali na našeho vnuka jak se prohání po zahradě s Vanilkou asi taky nic nenahradí.

Moc děkujeme, protože jsme byli všichni těch 5 dnů u Vás šťastní, spokojení a úplně jsme zapomněli na všechny starosti.

Děkujeme a těšíme se na další shledání

Vojtovi z Třebíče

8. 8. 2013

Dobrý den,

ještě jednou bych velmi ráda poděkovala za krásně strávený týden pod Kostí. Velmi jsme si to užili a bylo nám u vás velmi dobře. Proto, pokud je to možné bych ráda udělala rezervaci již na příští rok ….

Děkuji a s pozdravem,

Veronika Polišenská a Petr Votruba a hlavně Toník, Amálka a Mařenka

27. 6. 2013

Na své cestě po Českém ráji jsme se ubytovali v penzionu U kohouta v Podkosti. Objekt byl v nedávné době zrekonstruován a dobře vybaven. Je veden velmi vstřícnými a ochotnými majiteli. Byli jsme velice spokojeni a ubytování zde můžeme všem vřele doporučit.

Zentrichovi

12. 6. 2013

Chtěli bychom Vám ještě jednou poděkovat za vstřícné zacházení a domácké prostředí, kterého se nám u Vás dostalo a nedá mi to, abych Vám nezaslal několik fotek s Vaší Vanilkou .A snad zase někdy, nashledanou, přejí Tvrdíkovi.

Mgr. Radek Tvrdík

29. 4. 2013

Víkend u Vás nádhera, Všechno proběhlo v pohodě, určitě se k Vám ještě přijedeme podívat. Mnohokrát děkujeme za příjemné prostředí bylo to u Vás nádherné.

Antonín Židlík a Verča Ježková

20. 8. 2012

V sobotu jsme se vrátili z báječné dovolené z Podkosti v Českém ráji. Ubytování na úrovni,pokoje super,k vybavení kuchyně není co podotknout - je tam vše, zahrada uspokojí všechny generace - hlavně ty nejmenší. Pan domácí denně uklízí, všem nám vždy vyhověl k plné spokojenosti. Celý Český ráj nám byl doslova na dosah, nepřeberné množství skal a památek - no prostě Rááááj. Manželku jsem po skalách pomalu uštval, ale snažil jsem se jí to vynahradit návštěvami hradů a zámků a procházkami v překrásné přírodě, zejména údolí Plakánek. Jediné výhrady jsme měli k nedostatku času, protože týden je na dovolenou v Podkosti zatraceně málo a tak nám nezbývá nic jiného, než se ke Kohoutovi někdy opět vrátit. Ještě jednou děkujeme a přejeme velké množství dalších spokojených dovolenkářů.

S pozdravem,

Čižmařovi z Ostravy

Novinky z Kosti

Výsledek dnešní houbařské výpravy
19. 9. 2023
...a v jinou dobu na stejných místech
18. 9. 2023
s balóny nad hlavou
16. 9. 2023
Restaurace Kost Vás určitě potěší - nabízí velké množství jídel sedm dní v týdnu a k tomu na jedinečném místě pod hradem. Tak dobrou chuť :-)
3. 7. 2023