Reference

23. 5. 2015

Ubytování U kohouta můžeme jen a jen doporučit. Byla to jedna z našich nejlepších dovolených. Ubytování suprovní, příjemní majitelé, venkovní posezení s ohništěm, oplocená zahrada, hračky pro děti, úschovna kol, možnost vypůjčení grilu. Ubytování je v ideálním místě - všude je to kousek. Paní Šliková vždy doporučila trasu na pěší výlet či projížďku na kolech, povyprávěla zajímavosti z okolí, prostě příjemná ženská. A ty její snídaně, tak ty musíte ochutnat. To byla vždycky nějaká dobrůtka. Prostě báječná dovolená se vším všudy.

Marcik, Ráďa, Jára, Zuzka, Luky

22. 5. 2015

Až zase pojedeme do Českého ráje, budeme mít o starost méně. Odpadne problém s hledáním ubytování. Určitě se totiž opět ubytujeme v penzionu U Kohouta, který nás zaujal výbornou polohou (asi 150 m od okouzlujícího hradu Kost a spousty turistických tras), milými vlastníky, krásným prostorem s velkou zahradou a vyžitím pro děti a v neposlední řadě i možností využít zastřešené posezení u ohniště nebo grilu. Prostě ideální ubytování na prodloužený víkend, prázdniny nebo jen tak, když se vám zachce si odpočinout a spatřit krásy Českého ráje a potkat milé lidi.

Doporučujeme všem!

M. Novotná a D. Smolon

8. 5. 2015

Týdenní dovolená na přelomu června a července 2014 byla pro nás jakoby návratem do dětských let, kdy jsme jezdívali na báječné prázdniny k babičce. Útulná chaloupka v malé osadě Podkost uprostřed přírody jen několik kroků od starobylého hradu, příjemní a ochotní majitelé vždy s úsměvem na rtech, rozlehlá zahrada s posezením, ohništěm, a všude přítomná idyla a pohoda – takový byl pobyt U Kohouta v jediné větě. Také jsme využili nabídky paní Šlikové, která nám za symbolický peníz každé ráno starostlivě chystala vydatné pestré snídaně, vždy i s vlastnoručně vyrobeným sladkým a slaným pečivem, které nás nasytilo nejen na snídani, ale jako svačinka nás sytila celý den na výletech. Díky strategické poloze penzionu v samém centru Českého ráje to od Kohouta bylo ke všem turistickým lákadlům doslova coby kamenem dohodil. Nejraději jsme však měli večerní procházky k hradu Kosti, Prokopským údolím, Údolím Plakánek, k pohádkovému mlýnu nebo do filmového Vesce. Přestože jsme procestovali velkou část naší vlasti, zřejmě nikde se nebudeme tak rádi vracet jako ke Kotoutovi do Českého ráje. Ještě jednou se sluší poděkovat paní Šlikové a panu Slabému za příjemný a bezstarostný odpočinek v domácím prostředí! Na brzkou shledanou.

Lubomír Marušák z Držkové

30. 7. 2014

Pokud zrovna nevíte, kam se sebou, kam s dětmi, kde by byla pohoda a klid, kde byste se cítili jako doma, ráno vás čekala pohádková snídaně, voněl štrůdl s oříšky nebo čerstvě upečené rohlíky, vydejte se do domu U Kohouta u hradu Kost v Českém ráji. Potřebovali jsme si odpočinout, a přitom nechtěli jezdit daleko, a největší touhou bylo přijet k lidem, kteří Vás nechají žít svým rytmem, budou usměvaví, nepřeženou to s omezováním prostoru , protože vstupujete do jejich soukromí. Bylo nám tam nádherně. Zahrada byla celá k dispozici, ráno, večer, na veliké louce za zahradou startoval balón, do kterého byste po předchozím objednání klidně mohli nastoupit. V noci se v lukách koupal měsíc jako na ztemnělé mořské hladině. A vzduch voněl trávou a létem jako prázdniny z dětství. Kouzlo ovšem spočívalo i v našich hostitelích, pokaždé usměvaví, vlídně naladěni, po nečekaně krátkém čase se stali součástí naší prázdninové rodiny. Pro mého syna bylo každodenní výzvou bezpečné pískoviště s domečkem, pes Vanilka a kočky Fellini a Mourek, v lesích borůvky a pod kopcem Kozákov lom, kde jsme si půjčili kladívka a hledali poklady. Vlastně si neumím představit, co by se tam nedalo prožít. Na jaře, v létě, na podzim, v zimě. Můžete si užívat klidu a lenošení v zahradě nebo se vydat do okolí, které nabízí neskutečné perly přírody. Můžete zkrátka dělat cokoliv a v případě, že se Vám zrovna nikam nechce, že jste unavení a máte pocit, že doma je teď nejlíp, neodkládejte to ani na chvilinku a hurá ke Kohoutovi.

DP

22. 6. 2014

Dobrý den,

na naší dovolené v Českém ráji jsme byli s manželem a vnukem ubytovaní v penzionu u Kohouta. Ještě jednou bych chtěla moc a moc poděkovat paní Šlikové a panu Slabému za krásné chvíle, které jsme mohli v jejich penzionu strávit. Nejen prostředí, ale i milé a vstřícné chování majitelů nám připravilo chvíle, na které budeme ještě dlouho vzpomínat a moc doufám, že se ještě vrátíme. Prostě se určitě nedá zapomenout na krásná rána, kdy nás budila vůně čerstvě upečených koláčů, koláčků nebo štrůdlu - prostě neskutečné. A radost, kdy jsme se dívali na našeho vnuka jak se prohání po zahradě s Vanilkou asi taky nic nenahradí.

Moc děkujeme, protože jsme byli všichni těch 5 dnů u Vás šťastní, spokojení a úplně jsme zapomněli na všechny starosti.

Děkujeme a těšíme se na další shledání

Vojtovi z Třebíče

8. 8. 2013

Dobrý den,

ještě jednou bych velmi ráda poděkovala za krásně strávený týden pod Kostí. Velmi jsme si to užili a bylo nám u vás velmi dobře. Proto, pokud je to možné bych ráda udělala rezervaci již na příští rok ….

Děkuji a s pozdravem,

Veronika Polišenská a Petr Votruba a hlavně Toník, Amálka a Mařenka

27. 6. 2013

Na své cestě po Českém ráji jsme se ubytovali v penzionu U kohouta v Podkosti. Objekt byl v nedávné době zrekonstruován a dobře vybaven. Je veden velmi vstřícnými a ochotnými majiteli. Byli jsme velice spokojeni a ubytování zde můžeme všem vřele doporučit.

Zentrichovi

12. 6. 2013

Chtěli bychom Vám ještě jednou poděkovat za vstřícné zacházení a domácké prostředí, kterého se nám u Vás dostalo a nedá mi to, abych Vám nezaslal několik fotek s Vaší Vanilkou .A snad zase někdy, nashledanou, přejí Tvrdíkovi.

Mgr. Radek Tvrdík

Novinky z Kosti

16. 5. 2024
hrad Kost dnes
11. 5. 2024
...a tenkrát...
10. 5. 2024
ještě ne, ale už brzy :-)
9. 5. 2024